Červen 2011

diplomek pro stříbrnou hvězdu

29. června 2011 v 16:57 | rainpaw |  ankety a bleskovky


diplomek :)


Kapitola 7 - Čas odejít

28. června 2011 v 13:49 | rainpaw
Dešťová se opatrně nakoukla do pelíšku. Celá se třásla. Dvě koťata, která zde ležela byla skutečně její. "Jsou- jsou moje", vydechla. Matka to pozná. "Můžete si je vzít okamžitě. Už jsem je připravila na to, že si pro mě přijdou jejich skuteční rodiče", oznámila jim Koko. "Vezměte si prosím i to třetí. Už se o ně nemůžu starat, čekám totiž svoje". Stříbřitý a Dešťová vzaly koťátka do zubů, poděkovali Koko a zmizely v podrostu.
Dešťová opatrně položila koťátka do slaměného pelíšku v jeskyni. "Ještě nenastal ten správný čas. Až si získám větší důvěru Zářivé hvězdy, vrátíme se do tábora společně jako rodina", mňoukla a přiulila se ke Stříbřitému. "Budu na tebe čekat", usmál se na ni a olíznul ji na hlavě. Cesta mu olíznutí oplatila a poté vyšla ven. Zamávala svojí rodině a rozběhla se zptáky do tábora. Byla šťastná a spokojená, ale po chvíli běhu měla pocit, že z tábora slyší podivné zvuky. Zrychlila. Jakmile stanula na prahu tábora, zjistila, že její obavy se potrvdily. Ještě, že nechala koťata s jejich otcem!
V táboře opravdu zuřila bitva. Kočky Červánkového klanu využily zmatku a zaútočily na nepřipravený klan. Cesta se rozběhla do školky. Ve školce byla vyděšená Lasička a Sněhokotě. Stará kočka se krčila v koutě a tiskla kotě k sobě. "Není tu bezpečno", řekla Cesta a ukázala na díru v obraném valu. "Rychle pojďte tudy," oznámila staré kočce.Na hranicích je skála a v ní jeskyně. Schovejte se tam", oznámila staré kočce. Lasička kývla a zmizela v podrostu.
Dešťová vykoukla ze školky, aby zhodnotila situaci. Jezerní prohrávali. Mihla se u ní Černá bouře. "Černá bouře! Je jich moc to nezvládneme, " mňoukla Dešťová. Černá zavrčela. "Nenecháme se vyhnat z vlastního tábora", zavrčela udýchaně. "Máme tu spoustu zraněných a mladých učedníků. Nemají zkušenosti. Nemůžeme riskovat jejich životy", oznámila, načež hlasitě zamňoukala. Kočky jezerního klanu se dali na útěk. Ozvalo se zavřeštění. Listová bouře se marně snažila vykroutit zrzavé válečnici Červánkových. Dešťová na zrzavou kočku skočila a strhla ji z Listové bouře. Listová byla vážně zraněná. Červenoočka ji podepřela a obě se belhaly z tábora. Ohnivý dráp pomohl Zářivé hvězdě. Dešťová vběhla do doupěte léčitelky. Tůňka jistě potřebuje pomoct. Růžička a Tůňka se snažily pozbírat ty nejduležitější byliny. Cesta chytla svazek měsíčku a přesličky. Růžička měla pusu plnou sušených dubových listu a tlapky omotamé pavučinami. Tůňka nesla šťovík a kostival.Všechny rychle proklouzly další z děr v obraném valu. Uslyšela vítězoslavné zamňoukání. Byla rozzuřená, přesto věřila, že se rozhodla správně. Zavrčela a zmizela v houští.

krásný obrázek

26. června 2011 v 19:34 | rainpaw |  ostatní
krásný obrázek Dešťové cesty který namaloval lizardstar

je krásný že ?

Kapitola 06 Tulák, co věděl příliš mnoho

23. června 2011 v 18:39 | rainpaw
Uplynulo několik dní. Dešťová byla ze své učednice stále nadšenější. Učednice byla zvídavá a chytrá. Hladina řeky dočasně klesla, takže se Zářivá hvězda rozhodla přesun klanu odložit na neurčito. Jednoho dne, se však z výcviku vrátila Třpytka sama. Vypadala překvapeně a nikdo z ní nevyrazil ani hlásku. Dešťová totiž náhle ukončila dnešní výcvik a poslala ji domů. Něco ji rozrušilo. Třpytka se neptala, ale v hlouby mysli ji to hlodalo.
Dešťová běžela lesem co nejrychleji mohla. Pořád se ohlížela. Přeběhla hranice a zamířila si to na cizí území. Pohledem vyhledala vysokou skálu. Hbitě vyskočila na jeden z výstupků. Úplně nahoře byla ukrytá jeskyně. Cesta do ní vstoupila. "Stříbřitý, jsi tady?" zavolala do tmy. V koutě svítily něčí oči." Dešťová cesto. Nakonec jsi tedy dostala můj vzkaz." Velký kocour se stříbřitou srstí vyšel ze stínu. Přátelsky se dotkli nosy. "Nemohl ses mě dočkat? Přišla bych přece ve smluvený dden, jako vždy", řekla. "Slyšel jsem o tom, že se tvůj klan bude přesouvat na jiné místo. Nevěděl jsem kdy, ale chtěl jsem tě vidět" řekl a objal ji. "Pořád můžeš jít s námi" řekla Cesta, ale tušila, jaká odpověď se jí dostane. "Však víš, že to není možné. Mám tu rodinu a můžu být nablízku našim koťatům" řekl Stříbřitý. "Našim koťatům?!", zavrčela Dešťová a odstrčila ho. "Slíbili jsme si, že o nich nebudeme nikdy mluvit! Jsou mrtvá, rozumíš?" Dešťová měla v očích slzy. Odvrátila se od něj. "To je důvod, proč jsem tě zavolal. Myslím, že nezemřela. Vedle u dlounožců mají dvě mová koťata. Vypadajá úplně jako ta naše. Možná jsou to ony. Ale matka to pozná líp. Musíš jít se mnou". Dešťová byla naprosto roztřesená. Nechala se svým partnerem dovést až na místo.
Dorazili k malému domku. Na plotě seděla černobílá kočka." Dobré odpoledne Cleo. Neviděla jsi dnes Koko?", zeptal se jí Střibřitý. Kočka mlčky ukzala na protější dům. Stříbřitý uctivě pokýval hlavou a oba se rozběhli vpřed. Koko již na mě čekala. "Ah. Tak tohle je ta tvoje partnerka", usmála se na Střiřitého. "Děkujeme ti, že ses o ně postarala Koko", zašeptal vděčně Stříbřitý. Koko se usmála a zavedla je do domu. V pelíšku z různobarevných látek spala tři koťátka.

bývalý člen - stříbřitý potok

22. června 2011 v 18:21 | rainpawrodina :
matka : Veverčí kytka
partner : Dešťová cesta
koťata : Kuninka, Malinka¨


jména :

kotě : stříbrňáček
učedník : stříbrňák
valečník : stříbřitý potok
tulák : stříbřitý potok


OBRÁZKY :členka - listová bouře

21. června 2011 v 16:48 | rainpaw


členka - červenoočka

21. června 2011 v 15:33 | rainpaw


Hvězdný klan

20. června 2011 v 15:43 | rainpaw |  divoké kočky

by CookieFennec
"I am Lionheart. I was a ThunderClan warrior. In a fierce battle, I died defending my Clan. Now I belong to StarClan, a Clan of the spirits of our warrior ancestors. Yes, you are dreaming. We often walk in the dreams of those we watch. Don't be afraid. I know it looks like a land of mist and shadow, but I promise there is enough light to warm the darkest of hearts. From here, we watch over the Clans we have left behind."

Základní informace

Kočky a jejich potomci, kteří ctili zákoník se stanou členem Hvězdného klanu když zemřou. I kdyby nebyli součástí klanu v okamžiku své smrti.
Po smrti je kočka přivedena do Hvězdného klanu jinou hvězdoklanovou kočkou (obvykle blízkou osobou nebo učitelem). Když vůdce ztratí život, život se objeví v Hvězdném klanu jako velmi slabá kopie vůdce, ale kopie není schopna slyšet, mluvit, nebo se dotýkat jiných koček, dokud se vůdce neztratí poslední život.
Hvězdné kočky nezanechavají otisky tlapek, jejich oči září akůže září bledým světlem. Jsou cítit všemi vůněmi ročních období.Duchové koček zůstávají v Hvězdném klanu, dokud nejsou zapomenuti všemi živými a mrtvými kočkami. Poté odejdou a žíjí v míru a poklidu sami. Kočku Hvězdného klanu je možno zabít, ale poté zmizí navždy (př. Tečka v poslední knize).

Území

Hvězdné území je popisováno jako Měsíční krajina v noci zelených listů, země mlhy a stínů. Jedná se podobá krajině lesa. Pro žijící kočky se uzemí hvězdného klanu jeví jako velký, zatažený pás hvězd (Mléčná dráha). Žijící kočky se domnívají, že když kočka zemře a dostane se k Hvězdným, vznikne na Hvězdné kožešině nová hvězda.
Život v hvězdném klanu
Hvězdné kočky nestárnou, zůstanou ve věku ve kterém byli nejšťastnější (Žlutozubka je stará, protože byla nejšťastnější na konci svého života, ale Modrá hvězda je opět mladá). Kočky jsou oslovovány podle nejvyšší pozice, které by v životě dosáhli, kdyby předčasně nezemřeli. Jídla je vždy dostatek a kočky žijí bezstarostně. Hvězdný klan nemá svého velitele, všechny kočky se respektují na vzájem a spolupracují.

Hvězdní a žijící kočky
Hvězdní pomáhají žjícím kočkám, objevují se v jejich snech a sdělují jim proroctví. Je odhaleno, že Hvězdní vybírají nové velitele na mnoho let dopředu. Jsou mimořádně poropojeni s léčiteli. Každý půlměsíc se všichni léčitelé a jejich učedníci sejdou v míru na posvátném místě a rozmlouvají s Hvězdnými.
Hvězdní mají podle všeho moc nad životem a smrtí. Hollyleaf (Cesmína), Jayfeather (Sojka) a Lionblaze (Lví plamen) jsou reinkarnací svých předků.

Když Klany cestují na nové území, Hvězdní je na nebi následují. (Když se Nebeský klan (SkyClan) přestěhoval do nového území, jejich předkové odděleny od zbytku Hvězdného klanu a odešli s nimi).

stromový klan - členové

18. června 2011 v 11:29 | rainpaw
velitelka - Třešňová hvězda - velká načervenalá kočka s béžovou náprsenkou
zástupce - Stromovous - velký hnědý kocour s dlouhými vousy
léčitelka - leopardí tůň - krásná skvrnitá kočka

válečníci
Rychlá tlapa - černý kocour
Ostružinový dech - šedý ocour s velkou jizvou na obličeji
Skvrnitá růže -skvrnitá kočka
Sokolí křídlo - hnědý kocour s žlutýma očima

učedníci

sněženka - bílá kočička se zelenýma očima
vřes - světle hnědý kocourek

matky

pivoňka - hnědočervená kočka
ledosrstná - bílošedá kočka s modrýma očima ( koťata : Černík a Mourinka )

koťata

Mourinka - mourovatá kočička - dcera ledosrstné
Černík - černý kocourek se zelenýma očima - syn ledosrstné

starší

běžící liška - zrzavá kočka nejstarší v klanu
myší ouško - šedá kočka

Scourge

16. června 2011 v 16:51 | rainpaw |  divoké kočky
Obsahuje spoilery
Metla

"I must have ice in my veins to do what I just did. I expect the ice to melt...But it doesn't. It just gets colder and colder...And I welcome it."

Jedná se o malého černého kocoura s bílou přední tlapkou. Má ledově modré oči a pronikavý hlas. Nosí fialový obojek se zuby psů a koček. Jeho drápy jsou navíc vyztužené zuby psů.

Rodina
Matka : Kdoule
Otec : Jake
Sourozenci: Socks, Ruby
Nevlastní sourozeci: Ohnivý měsíc, Princezna

Narodil se Kdouli spolu se dvěma sourozenci. Vždy byl zakřiknutý a sourozenci si z něj utahovali. Jednou se vypravil do lesa, aby rodině ukázal, že je silný, ale po návratu mu nikdo nevěřil.Později se několik lidí přijelo vybrat kotě, které si vezmou sebou domů. Tiny však seděl dál od sourozenců a vůbec neprojevoval zájem. Po odchodů lidí mu Ruby školodpibě oznámila, že nechtěná koťata lidé utopí v řece. Tiny je vyděšený a rozhodně se , že se bude tvářit roztomile, až lidé příště přijdou. To však nevyjde a Tiny utíká dírou v plotě do lesa. V lese narazí na hlídku válečníků, která se skládá z Modré kožešiny (Modrá hvězda), Bodláka (Thistleclaw) a jeho učedníka Tygří tlapky (Dráp). Bodlák se rozhodně udělit kotěti lekci, aby si pamatovalo, že území na němž se nachází je Hromového klanu a pobídně Tygřího k útoku. Tygří ho málem zabije, ale v poslední chvíli je zastaven Modrou. Tiny se nejprve rozhodně jít domů, ale nakonec si to rozmyslí, protože nechce být vhozen do řeky a odchází pryč.
Tiny se toulá městěm a nedokáže pochopit, proč na něj ostatní kočky v okolí volají "Mazlíčku". Naštěstí potká starou kočku, která se s ním rozdělí o jídlo a vysvětlí mu, že jeho obojek je znakem mazlíčka. Tiny se snaží obojku zbavit, ale neúspěšně.Později najde starého psa, kterému padají zuby. Jedním z nich se snaží přeříznoutobojek, ale zub v obojku uvízne. Když Tiny potká jiné tuláky, řekne jim, že psa zabil a zub si vzal jako torfej. Kočky mu uvěří. Jak příběh se šíří, Bone a Brick ho požádají, aby je zbavil psa, který je ohrožuje. Tiny souhlasí. Nakoenc psa zažene, kelikož se pes lekne jeho stínu. Jedna kočka se ptoé zeptá, jak se Tiny jemnuje. Tiny se za své jméno stydí a tak odvětí, že se jmenuje Scourge.
Jednoho rána, Brick and Bone přijít k němu říct mu o skupině tuláků , kteří způsobují problémy na daném území. Ukáže s e, že je to Zlomený měsíc a jeho tuláci. Scourge je vyzve, aby odešli, ale oni se jměnjí jeho velikosti. Scourge proto zabije jednoho z nich, jelikož se obává, aby o něm jeho vlastní kočky nepochybovaly. Brokenstar rychle utíká.
Pozdějipřijít k BloodClan přicházejí Ruby a Socks,kteří byli vyhozeni na ulici. Porsí ho o pomoc, ale Scourge je znechucený. Nedokáže jim opustit, jak se k němu chovali. Nicméně nechá je najít a až pak je pošle pryč.
O mnoho měsíců později přichází Balvan sTygřím měsícem, a přináší Scorugemu návrh. Scourge okamžitě pozná, že se jedná o Tygří tlapku. Nicméně s návrhem souhlasí.
Kočky Bloodclanu se rozhodnou zaútčit společně se Srínovými proti ostatním klanů. Firestar odhaluje Tigerstar zradu Scourgemu. Tygří zaútočí na Scourge. Scourge ho však jedním pohybem rozpáře. Během bitvy připraví Scourge Ohnivého o jeden život. Scourge je překvapený, když zjistí, že Ohnivý ožil a nakonec umítá po jeho tlapami.

Kapitola 05 Učednice.

14. června 2011 v 15:17 | rainpaw
Zářivá hvězda se unaveně usmála. "Přesun klanu je, zdá se v budoucnu nevyhnutelný. Proto potřebujeme co nejvíc válečníků," Zářivá se na chvíli odmlčela a poté pokračovala. "Koťata Noční jsou už připravená stát se učednicemi. Jejich jmenování proběhne okamžitě". Zářivá vyběhla ze svého doupěte a vyskočila na svolávací kámen. Dešťová ji klidně následovala. Na mýtince již seděla dvě koťata společně s jejich matkou. Zářivá jim musela dát vědět dopředu. Velitelka svým hromovým hlasem začala svolávat klan. Dešťová se odrazila, vyskočila na kámen a zaujala své místo po boku velitelky. Zářivá jí však naznačila, aby šla mezi ostatní kočky. Dešťová nechápala, proč, ale poslechla ji. "Dnes jsme se tu sešli, abychom mezi námi přivítali dvě nové učednice", Zářivá se usmála na dvě malá koťátka a pokynula jim.Koťata se dívala na své tlapky a vypadala nervozně. " Třpytinko a Lipinko, přistupte blíž.". Zářivá seskočila z kamene a přistoupila k zrzavé kočičce. "Lipinko odedneška se budeš jmenovat Lipka do doby než dostaneš své válečnické jméno. Tvým učitelem bude Červenoočka". Červenoočka se hrdě napřímila a šla pozdravit svou novou učednici. "Třpytinko. Odedneška se budeš jmenovat Třpytka do doby než dostaneš své válečnické jméno. Tvým učitelem bude Dešťová cesta". Cesta zpozorněla. Jaká to pocta! Povzbudivě se usmála na šedé koťátko. Poté se obřadně dotkly nosy, aby zpečetily nový vztah učitelky a učednice.
Dešťová nemohla dospat. Těšila se na úvodní lekci se svou učednici. Třpytka už na ni čekala. Už jako kotě byla netrpělivá. V očích jí hrály veselé ohníčky. "Začneme tradičně. Obejdeme si hranice". Cesta věděla, že jít okolo potoka je nebezpečné a proto měla v plánu jít oklikou. Třrpytka příkývla a vyrazily. Zprvu šly mlčky, ale Třpytka nebyla jedna z těch klidných a tihých kočicek." Dešťová?, " oslovila svou učitelku."Ano?," mňoukla Cesta. "Jak se vlastně může někdo stát zástupcem?" ,zeptala se Třpytka. Došly k velkému javoru, u kterého se posadily."Většinou rozhoduje náhoda. Moje učitelka, Skrnitá obloha byla velmi schopná zástupkyně. Zemřela před třemi úplňky v boji s Červánkovým klanem. Byla to nešťastná náhoda. Všechny nás to šokovalo. Její poslední přání bylo, aby se stala zástupkyní místo ní. Jak říkám. O všem rozhoduje náhoda". Třpytka se chtěla ještě na něco zeptat, ale nakonec si to rozmyslela.

Velitelský jmenovací ceremoniál Modré Hvězdy

13. června 2011 v 15:42 | rainpaw |  kočky z DK

 • StarClan:Vítej, Modrá kožešino
  Pinestar:S tímto životem ti dávám soucit. Soudi, jak svým srdcem tak svou myslí.
  Mumblefoot:S tímto životem ti dávám vytrvalost. Použij ji, když máš pocit, že všechna naděje a síla tě opustily.
  Vydrž. Měj víru ve vlastní síly.
  Larksong:S tímto životem ti dávám humor. Použij jej k odlehčení napětí ve tvém klanu a zvednutí nálady tvých přátel, když hrozí zoufalství. Budeš vědět, kdy použít humor, který ti pomůže.
  Sweetpaw:S tímto život ti dávám naději. Dokonce i v nejtemnější noci na tebe bude čekat
  Sunstar:S tímto životem, ti já dám odvahu. Budeš vědět, jak ji používat.
  Goosefeather:S tímto životem Vám dávám trpělivost, budete ji potřebovat.
  Mosskit:S tímto životem ti dávám víru. Věř ve svůj klan a v sebe sama. Nikdy pochybuj o tom, že znáš správnou cestu .
  Bluestar:Mosskit. Já... Je mi to líto.
  Mosskit:Chápu,chybíš mi.
  Moonflower:S tímto životem ti dávám lásku. Važ si svého klanu a cti je jak tvoje koťata,protože od teď jsou všichni tvojí rodinou.
  Snowfur:
  Obětovala jsi tolik a náš klan se nyní vydává na bezpečnější cestu. S tímto životem jsem ti dávám hrdost, takže můžeš poznát své vlastní hodnoty a hodnoty svého klanu.

  Díky za to jak jsi se postarala o Bílého vichra. Bylo snadnější opustit ho s vědomím, že má tebe.Použij všech svých devět životů pro svůj klan. Budeme s tebou na každém kroku. Pokud budeš potřebovat, přijedeme. Byla jsi vybrána dávno, a Hvězdný klan nikdy nelitoval tohoto výběru

Modrá Hvězda

13. června 2011 v 15:09 | rainpaw |  kočky z DK


Modrá Hvězda je velitelkou Hromového klanu až do páté knihy.
Původně se měla jmenovat Měsíční hvězda po své matce Měsíční květině, ale sešlo z toho protože předpona - Moon je spojována výhradně s Hvědným klanem.

JMÉNA
Kotě: Modrokotě
Učednice: Modřenka
Válečníce: Modrá kožešina
Zástupkyě: Modrá kožešina
Velitelka: Modrá hvězda

RODINA
Matka: Měsíční květina
Otec: Vichr
Sestra: Sněženka
Partner: Dubas
Dcery: Mechová, Mlha
Syn: Kameňák

Smrt:
Jak je známo, Modrá Hvzěda má 9 životů a přišla o ně takto:
1,2,3,4,5. Neznámá příčina
6. Zemřela na zelený kašel
7. Zabily ji krysy
8. Zemřela na zelený kašel
9. Utopila se


Kapitola 04 Nemůžeš spát?

11. června 2011 v 12:15 | rainpaw
Dešťová byla unavená. Už zase se jí motala hlava. Všechny povinnosti měla naštěstí vyřízeny, takže si konečně mohla odpočinout. Vešla do doupěte válečníků a svalila se do svého pelíšku. Okamžitě usnula trvdým spánkem.
Když se probudila, byla už hluboká noc. Klan už spal. Cesta si uvědomila, že změškala jmenování Růžičkotěte. Zastyděla se. Měla u toho být. Musím se tomu kotěti zítra omluvit. Jeho velký den a já jsem tam nebyla. Ve tmě svítili něčí oči. Zprvu si nebyla jistá o koho jde, ale oči svítily v rohu. A v rohu byl jen jeden pelíšek. " Nemůžeš spát Zářivý? " zeptala se ho. "Ne jsem rozrušený", odvětil. Cesta mu pokynula a oba vyšli před doupě, aby neprobudili ostatní válečníky. "Já. Nevím jestli to zvládnu", mňoukl Zářivý a sklonil hlavu. "Co se děje?" zeptala se Cesta. "Mám učedníka. Zářivá hvzda mi dnes přidělila Hvzědnou tlapku", řekl krystal. "Promiň, že jsem tam nebyla. Každopádně ti gratuluju, " řekla Cesta. Krystala měla ráda. Byli to dobří přátelé. "Hodně jsi toho prospala," mňoukl Krystal. "Růžičkotě se stalo léčitelskou učednicí a Hnědáček se stal Hnědou tlapkou. Jo a Červenoočka říkala, že voda stoupla až po Velké skály "Zářivá řekla, že se nespíš budeme muset dočasně přesunout jinam," dodal Zářivý."Náš klan je silný. Zvládne to a ty taky. Važ si svého učedníka a předej mu to všechny své zkušenosti. Nemusíš se bát. Nikdo tě neviní za to, co se dnes stalo. A teď už běž spát" řekla Cesta povzbudivě a vrátila se do doupěte. Zářivý zůstal sedět před doupětem a zíral do prázdna. Dešťová nechápala, jakto že je unavená když celý den spala. Usnula. Ve snu se jí zjevila už známá tvář. " Konvalinková záře? " mňoukla Dešťová. Bílá kočka se na ni podívala laskavýma očima. " Možná by jsi ráda věděla, proč tě navštěvuji zrovna já. Jsem tvá babička, má drahá", řekla stará kočka a přitiskla se k Dešťvové. "Proroctví se naplňuje " mňoukla. " Blíží e velké nebezpečí. Jen voda zhasí vodu a d顚t přinese mír, pronesla významně Konvalinková záře. "Dávej si pozor co je za tebou, " řekla a zmizela. Cesta se probudila nad ní stála Listová bouře. "Vstávej! Zářivá s tebou chce mluvit," mňoukla Listová bouře. Cesta neotálela se rozběhla za velitelkou.


ČLEN - ZÁŘIVÝ KRYSTAL

10. června 2011 v 15:09 | rainpaw
další člen tento


je krystal

teritorium

9. června 2011 v 17:38 | rainpaw |  klan
tohle teritorium je nové - tam se klan přestěhoval po velké povodni - viz. dálší kapitoly
členka - růžička

9. června 2011 v 12:00 | rainpaw
další členka. zatímco vy sedíte u PC. já se svými spolužáky šlapu po kopce kdesi v beskydech. :)